info@bytovy-architekt.cz

+420 775 365 392

Po vyplnění formuláře níže Vám
obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

Můžete ho využíti i pro sjednání osobní návštěvy u nás.

Vizualizace, realizace, design..

Design je v dnešní době čím dál častěji skloňované slovo. Můžeme se s ním setkat snad úplně všude – od módy přes technologie až třeba po bytový, produktový a interiérový design, což je přesně to, co se nás bytových architektů týká, a co umíme nejlépe. Slovo design ve své podstatě znamená “návrh” či “navrhovat”, a to přesně děláme. Vytváříme návrhy interiérů. Hlavním cílem designu je oživit předměty a místa často denní potřeby tak, aby byla zároveň esteticky příjemná. Bytoví designéři a návrháři tedy musí disponovat a do návrhu interiéru zakomponovat:

  • estetické cítění
  • výtvarný um
  • technické znalosti

Naše návrhářská práce na začátku spočívá v tom, že estetickou a technickou stránku co nejdokonaleji spojíme v interiérovém návrhu, neboli ve vizualizaci interiéru. To se odvíjí od Vašich přání a možností Vašeho interiéru nebo místnosti, kterou chcete proměnit, zařídit a navrhnout. Existují různé druhy vizualizací návrhů interiéru, jedno ze základních dělení je například na 2D a 3D. V dnešní době se již více používají 3D návrhy interiérů a nábytku kvůli lepší vypovídací schopnosti při popisu budoucího interiéru, zatímco 2D návrhy interiérů se dnes využívají jen k hrubému náčrtu budoucího návrhu ložnic, obývacích pokojů, kuchyní nebo třeba koupelen. Designový návrh interiéru musí obsahovat několik věcí, zejména by neměl chybět návrh vhodného dispozičního řešení, barevné kombinace a výběr materiálů a samozřejmě návrh řešení a návrh nábytku a doplňků.

Budete-li si přát, rádi Vám pomůžeme také s realizací interiéru. Realizaci můžeme provést buď na základě vlastních sil, znalostí a zkušeností, anebo za pomocí externích firem, pracovníků a řemeslníků. Pokud si pro výkon realizace vyberete naše bytové architekty, sami pro Vás nebo společně s Vámi vše vybereme a zhotovíme dle počátečního návrhu interiéru. V případě outsourcingu služeb a řemeslnických prací se zaručujeme za výběr těch nejspolehlivějších dodavatelů, na které navíc při práci osobně dohlédneme tak, aby hotová realizace odpovídala předešlému návrhu interiéru a vše se obešlo bez zbytečných problémů a průtahů. Výsledkem bude nakonec perfektní interiér s dokonalým bytovým designem.