info@bytovy-architekt.cz

+420 775 365 392

Po vyplnění formuláře níže Vám
obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

Můžete ho využíti i pro sjednání osobní návštěvy u nás.

Návrhy ložnic

Častými požadavky na návrhy interiérů a jejich realizace od bytového architekta jsou různé pokoje. Může jít například o tyto návrhy interiérů:

Tyto místnosti hrají v našem životě i v bytě nezastupitelnou roli, jelikož právě zde trávíme největší část dne různorodými aktivitami, především zde odpočíváme. A právě proto je nutné návrhu ložnic a pokojů věnovat podstatnou část pozornosti. Jak tedy interiéroví designéři navrhují interiéry ložnic?

Co se týče zařízení interiéru ložnice, je pro bytový design podstatné, že zde člověk tráví většinu času. Vždyť jen odpočinek a spánek nám všem většinou zabere více, než třetinu dne. Proto architekti a designéři věnují už výběru celkového umístění ložnice v domě nebo v bytě odpovídající pozornost, což následně zakreslí do návrhu interiéru. Stejně tak hraje pro návrh ložnice důležitou roli barevná kompozice, nábytek a doplňky. Nejdůležitější je pak samozřejmě postel, především rošty a matrace, na kterých naprosto stojí kvalita spánku. Svůj význam mají také barvy. Pro interiér ložnice jsou vhodné spíše světlé a teplé tóny, které pozitivně ovlivňují myšlení. Nezapomínejte, že v ložnici by se neměly vykonávat další činnosti, které by mohly rušit původní funkci, tedy spánek. Proto jsou v návrhu interiéru zbytečné některé kusy nábytku, jako například stoly a židle. Obecně tedy platí, že čím méně nábytku, tím lépe. Naprosto stačí úložné prostory a kvalitní postel, což zahrnujeme do interiérového návrhu interiéru ložnice i do návrhu nábytku.

Naopak je tomu u ostatních pokojů, kde se fantazii při tvorbě vizualizací meze takřka nekladou. Dětský pokoj by měl být barevný tak akorát podle přání dětí, a rozhodně by zde neměl chybět kvalitní pracovní stůl a židle. Nejlépe takové, aby s dětmi rostly až do studentských let. Dětský pokoj by také měl být lehce obměnitelný a použité materiály dostatečně odolné a kvalitní, což je dobře vidět již ve fázi návrhu interiéru dětského pokoje.

Při návrhu obývacího pokoje nebo pracovny se více hodí prostornější a vzdušné uspořádání a střídmější barvy, ale záleží vždy na Vašem vkusu, který samozřejmě návrh interiéru ovlivňuje nejvíce. Na službách bytového architekta je nejlepší, že dokáže za pomocí různých technologií navrhnout a předvést různé kombinace uspořádání, materiálů a barev tak, aby si klient mohl snadno vybrat nejlepší variantu dříve, než dojde k realizaci interiérů. K tomu slouží různé počítačové a online programy.