info@bytovy-architekt.cz

+420 775 365 392

Po vyplnění formuláře níže Vám
obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

Můžete ho využíti i pro sjednání osobní návštěvy u nás.

Návrhy interiérů koupelen

Koupelna je místo, na které se chodíme očistit nejen tělesně, ale také duševně, a přesně tomu by měl odpovídat návrh koupelny. Je přitom vhodné od sebe oddělit

  • návrh koupelny a
  • návrh wc

Tato místnost je, co se týče důležitosti, při realizaci nového či přestavbě starého interiéru často zapomenuta až na posledním místě. Tomu většinu odpovídá i její dispozice, kdy bývá umístěna v miniaturních prostorách. I s takovými prostory však umíme jako bytoví architekti pracovat a dosáhnout přitom skvělých výsledků a dokonalých interiérových návrhů koupelen.

Co se týče dispozičního řešení, měla by být koupelna umístěna blízko návrhu ložnic a dětských pokojů. Aby koupelna správně sloužila svému účelu, měl by v ní být umístěn jak sprchový kout, tak vana. Ve vaně můžete relaxovat a odpočívat při dlouhých zimních večerech, ale při shonu lépe poslouží sprchový kout. Samozřejmostí pro návrh koupelny je umyvadlo a pokud to prostor dovolí, vždy jsou lepší a pohodlnější umyvadla dvě. Dále v návrhu koupelny nesmí chybět dostatečně velké zrcadlo pro každodenní použití a vhodné osvětlení. Co se svítidel týče, je příhodné zkombinovat jedno jasné světlo a jedno tlumené tak, aby se v návrhu koupelny doplňovala.

Při zařizování nábytku a ostatního vybavení koupelny nezapomeňte na topení. V dnešní době dává většina lidí přednost podlahovému vytápění, které ušetří prostor a je v interiéru mnohem estetičtější a příjemnější. Účelným doplňkem je potom žebříkové topné těleso, které lze využít jako věšák a zároveň sušák na ručníky. Nakonec je nutné do návrhu interiéru koupelny zahrnout úložné prostory pro hygienické a kosmetické potřeby.

Na tak malý prostor, jakým je koupelna, je poměrně hodně požadavků týkajících se interiérového designu. K úspěšnému zvládnutí všech je dobrá odborná rada či pomoc, kterou jsme schopni Vám jako bytoví architekti a návrháři poskytnout, a návrhem koupelny Vám značně ulehčit život. Zároveň Vám rádi poradíme s hodícím se výběrem barev tak, aby korespondovaly s Vašimi představami a s celou koupelnou.

Nejinak je tomu v případě toalety, která bývá rovněž situována do miniaturního prostoru. A jedna rada na závěr – pokud to Váš byt dovolí, vždy je v návrhu koupelny mnohem lepší oddělit WC od koupelny, než tyto dvě místnosti slučovat. Neváhejte tedy a obraťte se na nás, interiérové návrháře, s pomocí interiérového návrhu koupelny.