info@bytovy-architekt.cz

+420 775 365 392

Po vyplnění formuláře níže Vám
obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

Můžete ho využíti i pro sjednání osobní návštěvy u nás.

Barvy a tvary

Koupelna je místo, které slouží k očistě těla i ducha. Dobrá, funkční a správně sloužící koupelna by měla obsahovat sprchový kout, vanu, umyvadlo – lépe dvě, dostatečně velké zrcadlo a k němu přináležející osvětlení, koupelnový žebřík pro rychlé schnutí ručníků a osušek. K tomu samozřejmě nepřeberné množství doplňků pro uložení a zavěšení hygienických potřeb.

Hlavní estetickou složkou každé věci, každého kusu nábytku, a tedy každého návrhu interiéru, jsou kromě materiálů:

  • barvy a
  • tvary

Barevné tóny, ladění a kombinace jsou tím prvním i posledním při zařizování interiéru a rovněž při tvorbě návrhu interiéru, a mohou Váš domov jak dokonale pozvednout, tak naprosto narušit.

Cílem interiérových návrhářů je samozřejmě dosažení harmonického ideálu barev který bude návrhu interiéru či místnosti slušet a Vám vyhovovat. To, abyste se doma cítili dobře je pro nás bytové architekty nejdůležitější. A dobře se budete cítit pouze tehdy, bude-li na Vás interiér a celkový interiérový design působit příjemně a pohodlně. Přesně takto naši bytoví architekti a designéři vytvářejí interiérové návrhy.

S barvami si můžete zahrát hodně pestrou hru. Podle místnosti lze barevné kombinace uspořádat tak, aby odpovídaly aktivitám, ke kterým bude místo sloužit, tedy aby odpovídaly návrhu interiéru jednotlivých pokojů. Pokud budete chtít v návrhu interiéru vybarvit ložnici, kde se v především spí, nejvhodnější jsou barvy klidné, které Vám dopomůžou k pokojnému spánku. Naopak v některých místnostech je třeba povzbudit mysl a ducha. Například u návrhu kuchyně se nemusíte bránit energickým barvám, které mají pozitivní vliv na kreativitu a fantazii, což se právě v kuchyni může často hodit. Ačkoli hrají roli i další faktory, jakým je například velikost místnosti nebo množství denního světla, samozřejmě vždy stojí na prvním místě Vaše přání. Takže pokud budete chtít, můžete mít klidně červenou ložnici a bílou kuchyni. U nás vždy v první řadě záleží na Vás a Vašich přáních, což v návrzích interiérů zohledňujeme jako první. Barvy hrají roli též při navrhování nábytku.

Barevné ladění návrhu interiéru už jen doplňují tvary. Tvar postele nebo skříně je více méně daný, zato například v koupelně si můžete vyhrát. Existuje nespočet druhů a tvarů umyvadel. Hra s tvary se ještě více nabízí v případě doplňků, které jsou pomyslnou třešní na dortu a bytoví architekti je používají k doladění návrhů interiérů. Navzdory své často menší úloze nebo menším rozměrům jsou totiž doplňky to klíčové, co Vašemu interiéru dodá duši. Z tohoto důvodu věnujeme také barvám, tvarům a doplňkům značnou péči, a z toho vychází precizní návrhy interiérů.