info@bytovy-architekt.cz

+420 775 365 392

Po vyplnění formuláře níže Vám
obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

Můžete ho využíti i pro sjednání osobní návštěvy u nás.

Materiály

Při návrhu interiérů hraje pro bytové architekty roli vedle barev, které si dnes můžete v interiérovém návrhu zvolit naprosto podle svých osobních preferencí, především materiál, ze kterého bude zařízení interiéru vyrobeno.

Na výběr je z celé škály, a každý druh materiálu má různá pozitiva a negativa. Podívejme se na ty nejběžnější a nejdostupnější druhy materiálů, kterými Vy můžete zpestřit svůj byt a my naše interiérové vizualizace a návrhy interiérů. Existují tyto základní druhy materiálů:

  • dřevo
  • dřevěná dýha
  • laminát
  • PVC folie
  • sklo
  • kovy (ocel, železo, nerez apod.)
  • doplňkové materiály: plast, kůže, látky, …

Jedním z nejoblíbenějších, ale také nejdražších materiálů často používaným pro návrhy interiérů, je klasické dřevo. Zejména z masivu jsou dnes často vyráběny například skříně nebo stoly. Investice do pravého dřeva se ale v dlouhodobém horizontu opravdu vyplatí, jelikož tento materiál Vám vydrží desítky let a je velmi odolný. Levnější variantou je pak dřevěná dýha, která je k sehnání v různých tloušťkách, záleží na účelu jejího využití. Dýha je v podstatě několik milimetrů silná vrstva dřeva, která se nalepí na jiný podklad, a navozuje tak právě iluzi dřeva. Je tak jeho poměrně dobrou náhradou u návrhů interiérů.

Při vizualizacích a realizacích návrhů interiérů se kromě přírodních často používají také umělé materiály. Jedním z nich jsou například laminátové povrchy, které vznikají opět lepením. V tomto případě se lepí dekorační papír na pryskyřici. Velkou výhodou je zde široký výběr motivů, odolnost a přijatelná cena. Nejlevnější možností je PVC folie, která je opět jen povrchovým materiálem. Je sice levná, ale snadno se poškodí, takže nedoporučujeme její použití u často namáhaných ploch.

Dalšími materiály bytového designu jsou například sklo, různé druhy kovů (nejčastěji ocel, železo nebo nerez), plast, kůže nebo látky. Tyto materiály se většinou nepoužívají jako základní, ale spíše jako doplňkové – například na světla nebo dekorační předměty, které se v návrhu interiéru také hojně vyskytují. S výběrem vhodného materiálu ať už pro návrh nábytku nebo pro návrh konkrétního pokoje Vám pomůžou profesionální bytoví architekti a interiéroví designéři.